Vishay BZX84C24-E3-18
Diode Zener Single 24V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
TTIBZX84C24-E3-18010KTape & Reel
8h
NewarkBZX84C24-E3-18010KTape & Reel
AvnetBZX84C24-E3-18010K
3d
TTI EuropeBZX84C24-E3-18010KTape & Reel
9h
Arrow ElectronicsBZX84C24-E3-18010K
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,062
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
24 V
24 V
24 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
70 Ω
70 Ω
70 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
相关零件
Single 27 V ±5 % 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23
Zener Diode Single 22V 5% 55Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 22V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R