Vishay BZX84C22-E3-08
Zener Diode Single 22V 5% 55Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.65%
备用零件
Price @ 1000
Stock
92,322
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
22 V
22 V
22 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
350 mW
350 mW
Impedance
55 Ω
55 Ω
55 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV