Vishay BZX84C18-E3-18
Diode Zener Single 18V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-53.30%
备用零件
Price @ 1000
Stock
72,185
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
18 V
18 V
18 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
45 Ω
45 Ω
45 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Zener Diode Single 22V 5% 55Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 20V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 22V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5248B-7-F
MMBZ5248B-7 Series 18 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
50Ã×A@13V 1 Pair Common Anode 15.2V~16.8V 40W 16V SOT-23 Zener Diodes ROHS
Diodes Inc.MMBZ5245B-7-F
MMBZ5245B Series 15 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 18V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
ZENER DIODE SOT23
.3W 18V 5% SOT23 Z-DIODE
ZENER SOT-23 .35W 18V
5% 50nA 18V 45¦¸ 300mW SOT 3.1mm*1.43mm*1.15mm