Vishay BZX84C20-E3-18
Diode Zener Single 20V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
52,120
Authorized Distributors
5
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
20 V
20 V
20 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
55 Ω
55 Ω
55 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
相关零件
Zener Diode Single 22V 5% 55Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 22V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 22 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
Diodes Inc.MMBZ5250B-7-F
DIODE ZENER 20V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 20V 5% 25Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
50Ã×A@13V 1 Pair Common Anode 15.2V~16.8V 40W 16V SOT-23 Zener Diodes ROHS
Diodes Inc.MMBZ5245B-7-F
MMBZ5245B Series 15 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 20V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84C20-E3-18
5% 50nA 20V 55¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm