Vishay BZX84B22-E3-18
Diode Zener Single 22V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
TTIBZX84B22-E3-18010KTape & Reel
15h
NewarkBZX84B22-E3-18010KTape & Reel
AvnetBZX84B22-E3-18010K
4d
TTI EuropeBZX84B22-E3-18010KTape & Reel
15h
Mouser78-BZX84B22-E3-182651Tape & Reel
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
2,407
Authorized Distributors
5
Zener Voltage
22 V
22 V
22 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
55 Ω
55 Ω
55 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Zener Single 20V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 16V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 18V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84BxxxLT1G Series 27 V 250 mW ±2% Surface Mount Zener diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 22V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B22-E3-18
2% 50nA 22V 55¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm