Vishay BZX84B20-E3-08
Diode Zener Single 20V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
DigiKey112-BZX84B20-E3-08CT-ND19,8651Cut Tape
TTIBZX84B20-E3-08015KTape & Reel
14h
NewarkBZX84B20-E3-08015KTape & Reel
AvnetBZX84B20-E3-08015K
4d
TTI EuropeBZX84B20-E3-08015KTape & Reel
15h
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.51%
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
20 V
20 V
20 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
Impedance
55 Ω
55 Ω
55 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 22 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
Diode Zener Single 22V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 16V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Zener Diode 20V 300mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
Zener Diode, 20V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional