Vishay BZX84B18-E3-08
Diode Zener Single 18V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
TMEBZX84B18-E3-0803K
13h
TTIBZX84B18-E3-08015KTape & Reel
17h
NewarkBZX84B18-E3-08015KTape & Reel
AvnetBZX84B18-E3-08015K
4d
TTI AsiaBZX84B18-E3-08联系方式
1d
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
Stock
92,507
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
18 V
18 V
18 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
Impedance
45 Ω
45 Ω
45 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Zener Single 16V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 20V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 22 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
描述
Independent Type 17.6V~18.4V 300mW 18V SOT-23 Zener Diodes ROHS
Zener Diode, 18V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B18-E3-08
Zener Diodes 18 Volt 0.35Watt 2%