Vishay BZX84B13-E3-08
Diode Zener Single 13V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+45.37%
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
13 V
13 V
13 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
相关零件
DIODE ZENER 12V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 12 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
Diode Zener Single 12V 2% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q101
Diode Zener Single 12V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE ZENER 11V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 11 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
描述
Zener Diode, 13V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
BZX84 Series 300 mW 13 V 3 Terminal SMT Voltage Regulator Diode - SOT-23
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B13-E3-08
2% 100nA 13V 30¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm