Vishay BZX84B12-G3-08
Diode Zener Single 12V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.99%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BZX84B12-G3-08 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
69,330
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
12 V
12 V
12 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
25 Ω
25 Ω
25 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
BZX84 Series 11 V ±2 % 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
Diode Zener Single 13V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 13V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
DIODE ZENER 11V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 11 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
描述
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount Zener Diode 100nA @ 8V 300mW 12V 25Ohm
Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B12-G3-08
2% 100nA 12V 25¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm