Vishay BZX84B12-E3-08
DIODE ZENER 12V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 12 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-62.42%
备用零件
Price @ 1000
Stock
72,901
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
12 V
12 V
12 V
Tolerance
2 %
Power Dissipation
300 mW
Impedance
25 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
BZX84 Series 11 V ±2 % 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
Diode Zener Single 13V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 13V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
DIODE ZENER 11V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 11 V 300 mW ±2% Surface Mount SOT-23-3
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
描述
Diode Zener Single 12V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
BZX84 Series 300 mW 12 V 3 Terminal SMT Voltage Regulator Diode - SOT-23