Vishay BZX384C16-E3-08
BZX384 Series 16 V 200 mW ±5 % 40 Ohm Surface Mount Zener Diode - SOD-323
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.62%
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
16 V
16 V
16 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
Impedance
40 Ω
40 Ω
40 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Zener Diode Single 16V 5% 40Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Single 16V 5% 40Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 16V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
onsemiMM5Z16V
MM5Z16V Series 16 V 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOD523F
onsemiMM3Z16VT1
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 50nA @ 11.2V 200mW 16V
描述
Zener Diode, 16V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 16V 5% 40Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384C16-E3-08
5% 50nA 16V 40¦¸ 200mW SOD-323 2.85mm*1.5mm*1.15mm