Vishay BZX384B6V2-E3-08
BZX384 Series 6.2 V 200 mW ±2 % 10 Ohm Surface Mount Zener Diode - SOD-323
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
Future Electronics
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
6.2 V
6.2 V
6.2 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
10 Ω
95 Ω
95 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 4.7V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, 4.7V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 4.7V 2% 80Ohm 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R