Vishay BAS70-00-E3-08
Rectifier Diode Small Signal Schottky 70V 0.2A 5ns 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.73%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BAS70-00-E3-08 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Forward Voltage
410 mV
410 mV
410 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
200 mA
200 mA
200 mA
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
5 ns
5 ns
Capacitance
1.5 pF
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2013-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Small Signal Schottky 40V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
BAS40 Series 40 V 200 mA Surface Mount Single Schottky Diode Rectifier - SOT-23
BAS70-04 Series 70 V 200 mA SMT Small Signal Schottky Diode - SOT-23-3
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, VR 30V, IF 200MA, PKG SOT-23,CONFIG DUAL, VF 1000MV, TRR 5NS
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 0.2A, 40V V(RRM), Silicon
描述
BAS70 Series 70 V Surface Mount Schottky Barrier Diodes - SOT-23
SCHOTTKY RECTIFIER, 200mA, 70V, SOT-23,
SCHOTTKY RECTIFIER, 200mA, 70V, SOT-23; Diode Type:Schottky; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:70V; Forward Current If(AV):200mA; Forward Voltage VF Max:1V; Reverse Recovery Time trr Max:5ns; MSL:- ;RoHS Compliant: Yes