Vishay BAS70-04-E3-08
BAS70-04 Series 70 V 200 mA SMT Small Signal Schottky Diode - SOT-23-3
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页12 年前
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Farnell
3 个月趋势:
-27.59%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BAS70-04-E3-08 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Case/Package
SOT-23
0603
Forward Voltage
410 mV
1 V
1 V
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
20 mA
20 mA
5 ns
2 ns
2 ns
Capacitance
2 pF
2 pF
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2013-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Small Signal Schottky 40V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
BAS40 Series 40 V 200 mA Surface Mount Single Schottky Diode Rectifier - SOT-23
Rectifier Diode Small Signal Schottky 70V 0.2A 5ns 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, VR 30V, IF 200MA, PKG SOT-23,CONFIG DUAL, VF 1000MV, TRR 5NS
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 0.2A, 40V V(RRM), Silicon
描述
DUAL SMALL SIGNAL SCHOTTKY DIODE Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 0.2A, 70V V(RRM), Silicon
Rectifiers and Schottky diodes; VISHAY; BAS70-04-E3-08; Surface Mount; 3; 100 nA; 200 mA
70V 1 pair in series 410mV@1mA 200mA SOT-23 Schottky Diodes ROHS
VISHAY - BAS70-04-E3-08 - SCHOTTKY RECTIFIER, 200MA, 70V, SOT-23
Diode Configuration:Dual Series; Repetitive Peak Reverse Voltage:70V; Average Forward Current:150mA; Forward Voltage Max:1V; Forward Surge Current:600mA; Operating Temperature Max:125°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3Pins RoHS Compliant: No