Vishay 593D336X9010B2TE3
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.6 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
X-ON
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.14%
Stock
27,465
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
1.9 Ω
1.9 Ω
Leakage Current
3.3 µA
3.3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.6 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B336K010AT
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.8 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 33uF, Surface Mount, 1411
Yageo GroupT494B336K010AT
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.4 Ohm 125C Automotive T/R
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.3 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.45 Ohm 125°C T/R
描述
Surface Mount Tantalum Capacitor, 33 uF, 10 V, ± 10%, -55 °C, 125 °C, 1411 [3528-21 Metric]
CAP TANT 33UF 10% 10V 1411 / 33 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric) 600mOhm
593D Series 33 uF ±10 % 10 V Surface Mount Molded Solid Tantalum Capacitor