Vishay 293D336X9010B2TE3
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 33uF, Surface Mount, 1411
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Newark
Farnell
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.49%
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9 Ω
1.8 Ω
1.8 Ω
Leakage Current
3.3 µA
3.3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT491B336K010AT
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.8 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B336M010AT
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.8 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.6 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.6 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B336K006AT
33UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6.3 V DC +/-10%, T491 SERIES
T55 Series 33 uF ±20 % 10V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
描述
CAPACITOR;TANTALUM;CAP 33 UF;TOL 10%;VOL-RTG 10 VDC;SMT;3528-21;ESR 1.9 OHMS
293D Series 33 uF ±10 % 10 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
TANTALUM CAPACITOR, 33UF 10V, 1.9 OHM, 0.1, 3528-21; Product Range: VISHAY SPRAGUE - 293 Series; Capacitance: 33µF; Capacitance Tolerance: ± 10%; Voltage Rating: 10V; Tantalum Capacitor Case: 1411 ^3528 Metric]; Manufacturer Size Code: B
Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:1.9Ohm; Manufacturer Size Code:B; Product Length:3.5Mm; Product Width:2.8Mm; Product Height:1.9Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay 293D336X9010B2TE3.