Vishay 293D476X96R3B2TE3
Cap Tant Solid 47uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 1.9 Ohm 125°C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+25.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9 Ω
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
2.8 µA
3 µA
3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT491B476K006AT
47UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6.3 V DC +/-10%, T491 SERIES
Cap Tant Solid 47uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.55 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 47uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.9 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B476M006AT
Cap Tant Solid 47uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
47UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, 593D SERIES
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 1411
描述
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, 47uF, Surface Mount, 1411
CAPACITOR;TANTALUM;CAP 47 UF;TOL 10%;VOL-RTG 6.3 VDC;SMT;3528-21;ESR 1.9 OHMS
Tantalum Capacitors – Dry SMD; VISHAY; 293D476X96R3B2TE3; 47 µF; 10 %; 3.5 mm; 6.3 V
293D Series 47 uF ±10 % 6.3 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitors B3528-21 47µF ±10% 6.3V 1.9Ω 3.50 x 2.80mm 2.10mm 210mA
CAPACITOR, TANTALUM, 6.3V, 47UF; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:6.3V; Effective Series Resistance:1.9ohm; Series:293D; Capacitor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:General Purpose; Case Style:SMD; ESR Frequency:100kHz; ESR Temperature:25°C; External Depth:2.8mm; External Length / Height:1.9mm; External Width:3.5mm; Leakage Current:2.8µA; Reel Quantity:2000; Termination Type:SMD