Vishay 293D476X06R3B2TE3
Cap Tant Solid 47uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.9 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Farnell
Newark
Arrow Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.05%
Stock
66,321
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9 Ω
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
2.8 µA
3 µA
3 µA
Dissipation Factor
12 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cap Tant Solid 47uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 1.9 Ohm 125°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 1411
Yageo GroupT491B476M006AT
Cap Tant Solid 47uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
T55 Series 47 uF ±20 % 6.3V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Cap Tant Solid 47uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.15 Ohm 105C T/R
Yageo GroupT491B476K006AT
47UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6.3 V DC +/-10%, T491 SERIES
描述
Tantalum Capacitors - Solid SMD 47uF 6.3volts 20% B case Molded
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 1411
293D Series 47 uF ±20 % 6.3 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor