Vishay 593D476X9010B2TE3
47UF SMD Solid MNO2 Tantalum Electrolytic Capacitor, 10 V DC +/-10%, 593D Series
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.57%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
1 Ω
1 Ω
Leakage Current
4.7 µA
4.7 µA
Dissipation Factor
6 %
8 %
8 %
供应链
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 47uF, Surface Mount, 1411
Yageo GroupT491B476K010AT
Cap Tant Solid 47uF 10V B CASE 10%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B476K006AT
47UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6.3 V DC +/-10%, T491 SERIES
描述
CAP TANT 47UF 10% 10V 1411 / 47 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric) 600mOhm
Cap Tant Solid 47uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.6 Ohm 125°C T/R
Avnet Japan
593D Series 47 uF ±10 % 10 V Surface Mount Molded Solid Tantalum Capacitor