TE Connectivity CRG0402F51K
Res Thick Film 0402 51K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Master Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.32%
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0751KL
62.5Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 51K 0402 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupAC0402FR-0751KL
Res Thick Film 0402 51K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 51K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-0756KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F47K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 47000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 56K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F51K
Res General Purpose Thick Film 0402 47K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F56K
Res Thick Film 0402 56K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 51000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 51KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
TE Connectivity CRG0402 Series Thick Film Surface Mount Resistor 0402 Case 51k 1% 0.063W 100ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 51 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] |Neohm Te Connectivity CRG0402F51K
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 51K
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 51K
Special Order: CRG0402 1% 51K Resistance Value: 51K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 51K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F51K | Internal Number: 7-1676480-2 | TE Connectivity | NEOHM