TE Connectivity CRG0402F47K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 47000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
IHS
Newark
TE Connectivity
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0747KL
Res General Purpose Thick Film 0402 47K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0402FR-0747KL
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-1347KL
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F51K
Res Thick Film 0402 51K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 49.9K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
63mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 49.9kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 47KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
CRG Series 0402 47 kOhm ±1% 0.063 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
TE Connectivity 6-1676480-7 Thick Film Resistors SMD 1 Percent 47K
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 47K
Resistance:47kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:62.5mW; Resistor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V RoHS Compliant: Yes
Special Order: CRG0402 1% 47K Resistance Value: 47K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 47K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F47K | Internal Number: 6-1676480-7 | Alias Number: 1010757-F | TE Connectivity | NEOHM