TE Connectivity 36501J8N2JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 8.2nH 5% 250MHz 27Q-Factor 700mA 0603 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Master Electronics
Sager Electronics
JRH Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.40%
备用零件
Price @ 1000
Stock
39,139
Authorized Distributors
6
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
95 mΩ
Q Factor
27
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 30Q-Factor Alumina 0.7A 0.1Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 5% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 8.7nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor Chip Wirewound 8.2nH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 680mA 104mOhm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Fixed Inductor 0402 8.2nH ±5% 680mA 100mΩ 4.4GHz 25@250MHz
Ind Chip Wirewound 8.2nH 5% 250MHz 31Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T/R
Wurth Elektronik744761082C
250MHz 4.7GHz 700mA 28@250MHz 8.2nH 100m¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*1.15mm*1.1mm
描述
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, SMD, 0603
INDUCTOR, 8N2, 5%, 0603 CASE; Inductance:8.2nH; Product Range:3650 Series; DC Current Rating:700mA; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:0.11ohm; Inductance
3650 0603 8.2nH 5% 2K RL Inductance: .0082 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 700 mA DC Resistance: .11 Ω Package Size Code: 0603 0.0082 µH High Frequency 700 mA .11 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36501J8N2JTDG | Internal Number: 7-1624112-1 | TE Connectivity | Sigma