Murata LQW15AN8N2J00D
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet14 页9 年前
Factory Futures
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+5.11%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN8N2J00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Stock
61,186
Authorized Distributors
6
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
540 mA
540 mA
DC Resistance (DCR)
140 mΩ
140 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 5% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fixed Inductor 0402 8.2nH ±5% 680mA 100mΩ 4.4GHz 25@250MHz
INDUCTOR, 7.5NH, 0.6A, +/-5%, 4GHZ; Product Range:TDK - MHQ-P Series; Inductance
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 30Q-Factor Alumina 0.7A 0.1Ohm DCR 0603 T/R
描述
Wirewound Inductor, 8.2 nH, 0.14 ohm, 5.5 GHz, 540 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
100MHz 5.5GHz 1.7A 540mA 25@250MHz 8.2nH 140m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
Inductor, 8.2Nh, 0.54A, 0402, Unshielded; Inductance:8.2Nh; Product Range:Lqw15An_00 Series; Dc Current Rating:540Ma; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Inductor Construction:Unshielded; Dc Resistance Max:0.14Ohm; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN8N2J00D