TE Connectivity / P&B PRD-7AY3-120
Power Relay 120VAC 25A DPST-NO(63.3x63.75x63.5)mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
TE Connectivity
Newark
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.52%
相关零件
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 120V | Panasonic Electronic Components HE2AN-Q-AC120V
PanasonicHE2AN-AC120V
Power Relay 120VAC 25A DPST-NO(50x33x46.2)mm Plug-In
HE Series 25 A DPST-NO 120 VDC Screw terminal type Chassis Mount Power Relay
Power Relay 100/120VAC 25(NO)/8(NC)A DPST-NO/DPST-NC(53.5x33.5x51)mm THT
Power/Signal Relay, DPST, Momentary, 2500mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
TE ConnectivityT92S7A22-120
Electromechanical Relay 110/120VAC 950Ohm 40A DPST-NO (68.58x34.54x37.97)mm Flange Power Relay
描述
Power/Signal Relay, DPST, Momentary, 9800mW (Coil), 25A (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Electromechanical Relay DPST-NO 25A 120VAC 290Ohm
RELAY,POWER,PRD-7AY3-120, 1-13
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY CORP - Part AMP1-1393130-2
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 120V
TE, IND DEVICES, RELAY, PRD-7AY3-120PRD
Relay, Dpst-No, 240Vac, 50Vdc, 25A; Contact Configuration:Dpst-No; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:25A; Product Range:Prd Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Carry Current:25A Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity PRD-7AY3-120