Panasonic HE2AN-Q-AC120V
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 120V | Panasonic Electronic Components HE2AN-Q-AC120V
Production
数据表和文档
element14
Datasheet9 页16 年前
Datasheet0 页0 年前
JRH Electronics
IHS
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+130%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Power/Signal Relay, DPST, Momentary, 2500mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
PanasonicHE2AN-DC110V
Power Relay 110VDC 25A DPST-NO(50x33x46.2)mm Plug-In
Power Relay 100/120VAC 25(NO)/8(NC)A DPST-NO/DPST-NC(53.5x33.5x51)mm THT
PanasonicHE2AN-Q-DC12V
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V | Panasonic Electronic Components HE2AN-Q-DC12V
PanasonicHE2AN-DC12V
Power Relay 12VDC 25A DPST-NO(50mm 33mm 46.2mm) Plug-In
TE Connectivity6-1393211-2
General Purpose Relay, T92 Series, Power, Non Latching, DPST-NO, 240 VAC, 30 A
描述
Power Relay 100/120VAC 25A DPST-NO(60mm 33mm 46.2mm) Flange
Relay Power DPST 277VAC 120VAC Quick Connect Carton/Case
HE Series 25 A DPST 120 VAC Through Hole Non-Polarized Compact Power Relay
Relay, Dpst-No, 277Vac, 30Vdc, 25A; Contact Configuration:Dpst-No; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:25A; Product Range:He Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:277V; Coil Resistance:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic HE2AN-Q-AC120V