TE Connectivity T92S7A22-120
Electromechanical Relay 110/120VAC 950Ohm 40A DPST-NO (68.58x34.54x37.97)mm Flange Power Relay
Production
数据表和文档
Datasheet2 页22 年前
Farnell
Upverter
JRH Electronics
TE Connectivity
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2004-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE ConnectivityT92S7A12-120
Electromechanical Relay 110/120VAC 950Ohm 40A DPST-NO (52.32x34.54x30.73)mm THT Power Relay
TE Connectivity6-1393211-0
Power/Signal Relay, 2 Form A, Spst-No, Momentary, 0.167A (Coil), 4000Mw (Coil), 30A (Contact),
TE Connectivity6-1393211-2
General Purpose Relay, T92 Series, Power, Non Latching, DPST-NO, 240 VAC, 30 A
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 120V | Panasonic Electronic Components HE2AN-Q-AC120V
PanasonicHE2AN-DC24V
Relay Power DPST 277VAC 24VDC Quick Connect Carton/Case
描述
T92 Series 30 A DPST (2 Form A) 120 VAC Flange Mount General Purpose Power Relay
RELAY, DPST-NO, 277VAC, 28VDC, 30A; Contact Configuration: DPST-NO; Coil Voltage: 120VAC; Contact Current: 30A; Product Range: T92 Series; Relay Mounting: Panel; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 277VAC; Relay Termi
T92S7A22-120 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form A DPST-NO Contact Current Rating: 30 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form A DPST-NO | PCB Power Relay: 40 Amp & Monostable | Part Number: T92S7A22-120 | Internal Number: 1393212-2 | Alias Number: T92-S7A22-120 | TE Connectivity | Potter & Brumfield