TDK MLG0603S75NJTD25
General Purpose Inductor, 0.075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
TDK
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603S75NJTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
29,644
Authorized Distributors
2
Inductance
75 nH
75 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
50 mA
50 mA
DC Resistance (DCR)
3.8 Ω
3.8 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2013-11-01
相关零件
General Purpose Inductor, 0.082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
TAIYO YUDENHK060382NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 70mA 0201 T/R
TAIYO YUDENHK060368NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 80mA 0201 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 5% 100MHz 20Q-Factor 135mA 2.1Ohm DCR 0402 Paper T/R
描述
FIXED IND 75NH 50MA 3.8 OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=75nH, L x W x T :