Murata LQW15AN75NJ00D
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 5% 100MHz 20Q-Factor 135mA 2.1Ohm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-98.25%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN75NJ00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
32,116
Authorized Distributors
5
Inductance
75 nH
75 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
135 mA
135 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.1 Ω
2.1 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 5% 100MHz 20Q-Factor 140mA 1.96Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 72nH 5% 100MHz 20Q-Factor 135mA 2.1Ohm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.6Ohm DCR 0402 Paper T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.075uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 75nH
INDUCTOR, 75NH, 2.4GHZ, 0.135A, 0402;
FIXED IND 75NH 135MA 2.1 OHM SMD
135mA 75nH ±5% 0402 Power Inductors ROHS