TDK MLG0603S82NJT000
General Purpose Inductor, 0.082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603S82NJT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
82,633
Authorized Distributors
4
Inductance
82 nH
82 nH
82 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
50 mA
80 mA
80 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
4 Ω
4 Ω
4 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 MHz
300 MHz
300 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENHK060382NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 70mA 0201 T/R
General Purpose Inductor, 0.075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.2Ohm DCR 0402 Paper T/R
TAIYO YUDENHK100582NJ-T
General Purpose Inductor, 0.082uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.6Ohm DCR 0402 Paper T/R
描述
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 50mA 0201 Punched Paper T/R
100MHz 900MHz 50mA 5@100MHz 82nH 4¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
-/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk MLG0603S82NJT000
MLG 0201 (0603Metric) 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 82nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=82nH, L x W x T :
50mA 82nH 卤5% 2.8惟 0201 Inductors (SMD) ROHS