TDK MLG0603P43NJTD25
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603P43NJTD25 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
21,376
Authorized Distributors
2
Inductance
43 nH
43 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
110 mA
110 mA
DC Resistance (DCR)
2.9 Ω
2.9 Ω
Q Factor
10
Test Frequency
300 MHz
300 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-08-29
相关零件
Inductor RF Chip Thin Film 39nH 5% 300MHz 9Q-Factor 120mA 3Ohm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Thin Film 47nH 5% 300MHz 9Q-Factor 100mA 3.6Ohm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Inductor RF Multi-Layer 0.047uH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.1A 1Ohm DCR 0402 T/R
描述
FIXED IND 43NH 110MA 2.9 OHM SMD
Inductors for High Frequency Circuits, Multilayer Ceramic, Automotive
SMD / SMT Inductors (Coils), L=43nH, L x W x T :
110mA 43nH 卤5% 1.61惟 0201 Inductors (SMD) ROHS