TDK MLG0603P43NJT000
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
TDK
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG0603P43NJT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,057
Authorized Distributors
2
Inductance
43 nH
43 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
110 mA
110 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.9 Ω
2.9 Ω
Q Factor
10
Test Frequency
300 MHz
300 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Inductor RF Chip Thin Film 39nH 5% 300MHz 9Q-Factor 120mA 3Ohm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Thin Film 47nH 5% 300MHz 9Q-Factor 100mA 3.6Ohm DCR 0201 Paper T/R
TAIYO YUDENHK060347NJ-T
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
描述
FIXED IND 43NH 110MA 2.9 OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=43nH, L x W x T :
110mA 43nH 卤5% 2.9惟 0201 Inductors (SMD) ROHS