TDK MHQ1005P9N1GT000
General Purpose Inductor, 0.0091uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
TDK
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.73%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P9N1GT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Stock
73,312
Authorized Distributors
6
Inductance
9.1 nH
9.1 nH
9.1 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
550 mA
550 mA
550 mA
DC Resistance (DCR)
170 mΩ
170 mΩ
170 mΩ
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 10nH 2% 100MHz 25Q-Factor 500mA 170mOhm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 10nH 2% 100MHz 35Q-Factor 650mA 110mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.01uH 2% 250MHz 30Q-Factor Ceramic 0.6A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
描述
Inductor, 9.1Nh, 3.4Ghz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk MHQ1005P9N1GT000
100MHz 3.4GHz 550mA 23@250MHz 9.1nH 170m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
MHQ-P 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 9.1nH
FIXED IND 9.1NH 550MA 170MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=9.1nH, L x W x T :
550mA 9.1nH 卤2% 130m惟 0402 Inductors (SMD) ROHS
INDUCTOR, 9.1NH, 3.4GHZ, 0402;