TDK MHQ1005P10NGT000
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-38.37%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P10NGT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
10 nH
10 nH
10 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
500 mA
500 mA
500 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
190 mΩ
170 mΩ
170 mΩ
Q Factor
23
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 10nH 2% 100MHz 35Q-Factor 650mA 110mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 10nH 2% 100MHz 25Q-Factor 500mA 170mOhm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0091uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.01uH 2% 250MHz 30Q-Factor Ceramic 0.6A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
Ind 10.00 Nh 0.480 A 200.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-10NG-T
描述
Inductor, 10Nh, 3.3Ghz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk MHQ1005P10NGT000
FIXED IND 10NH 500MA 190MOHM SMD / 10 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 190mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.01uH 2% 100MHz 23Q-Factor Ceramic 0.5A 0.19Ohm DCR 0402 T/R