TDK MHQ1005P8N7GT000
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
TDK
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.95%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P8N7GT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Authorized Distributors
5
Inductance
8.7 nH
8.7 nH
8.7 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
550 mA
550 mA
550 mA
DC Resistance (DCR)
170 mΩ
170 mΩ
170 mΩ
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 8.7nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0091uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 8.7nH 2% 250MHz 31Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 2% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.68A 0.1Ohm DCR 0402 T/R
描述
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 3.5GHz 170mOhm Max 8.7nH
Fixed Inductors IND 0402 8.7nH S-HQ SMD RF IND
100MHz 3.5GHz 550mA 23@250MHz 8.7nH 170m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 8.7NH 550MA 170MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=8.7nH, L x W x T :