TDK C1005NP01H820J050BA
50V 82pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页4 年前
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
28,375
Authorized Distributors
1
Capacitance
82 pF
82 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Introduction Date2012-11-19
相关零件
0402 82 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 82pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C820JB5NNNC
TAIYO YUDENUMK105CG820JV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (Temperature compensating type), 50V, 82 pF, 0402, C0G/CG, RoHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 8.2e-05uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=82pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
General Purpose MLCC, 0402, NP0, 50V, 82pF, 5%, 0.50mm
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 820, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05