TDK CGA2B2C0G1H820J050BA
50V 82pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页4 年前
Upverter
TDK
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.69%
符号封装
SnapEDA
Capacitance
82 pF
82 pF
82 pF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
相关零件
0402 82 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 82pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C820JB5NNNC
TAIYO YUDENUMK105CG820JV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (Temperature compensating type), 50V, 82 pF, 0402, C0G/CG, RoHS
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000082uF, Surface Mount, 1005M/0402
描述
CGA Series 0402 82 pF 50 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 82pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C Low ESR Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000082uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=82pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 82, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CAP, 82PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0402; Capacitance: 82pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: CGA Series; Operating Tem