Murata GRM1555C1H820JA01D
0402 82 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet0 页0 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.31%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
82 pF
82 pF
82 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-10-14
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
50V 82pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C820JB5NNNC
50V 82pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105CG820JV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (Temperature compensating type), 50V, 82 pF, 0402, C0G/CG, RoHS
50V 75pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000082uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 82pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C Low ESR T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 82pF ±5% 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor 82pF, 50VDC, 0402, ±5 %
Cap, Mlc, 82Pf, C0G/Np0, 50V, 0402; Capacitance:82Pf; Voltage(Dc):50V; Voltage(Ac):-; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM1555C1H820JA01D