TDK B32652A4224J189
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet61 页5 年前
Ciiva
EPCOS
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.62%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK B32652A4224J189 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,981
Authorized Distributors
4
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
PanasonicECW-FD2W224JQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-F2W224JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount, 7128
PanasonicECW-FD2W224JB
Cap Film 0.22uF 450V PP 5% (12.6 X 5 X 14.6mm) Radial 7.5mm 110C Bulk
Yageo GroupR75MI3220DQ30J
Yageo GroupR75MI32204030J
描述
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.22uF, 400V DC, 7mm(W) x 12.5mm(H) x 18mm(L)
-55鈩儈+100鈩 卤5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Film Capacitor; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene; Capacitance:0.22µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:400VDC; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Series:MKP; Capacitor Case Style:Radial Leaded ;RoHS Compliant: Yes