TDK B32522C3224K189
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.22uF, 250V DC, 5mm(W) x 10.5mm(H) x 18mm(L)
数据表和文档
TDK
Datasheet44 页5 年前
_legacy Avnet
Ciiva
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK B32522C3224K189 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,500
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Cap Film 0.22uF 250V PET 10%( 18 X 5.5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 100C Bulk
PanasonicECQE2224KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2224KB
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (10.3 X 5.4 X 10.1mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
Cap Film 0.22uF 250V PET 10%( 13 X 5 X 11mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.22uF 250V PET 10%( 13 X 5 X 11mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive AEC-Q200 Ammo
Cap Film 0.22uF 250V PET 10%( 9 X 4.9 X 7.5mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Ammo
描述
METALLIZED POLYESTER FILM CAPACITOR Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Capacitor,Met Polyester (Mylar),0.22Uf,250Vdc,10-% Tol,10+% Tol
FILM CAP MKT BOX 0.22µF 10% 250Vdc LS 15mm