Vishay MKT1822422255
Cap Film 0.22uF 250V PET 10%( 18 X 5.5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 100C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Newark
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.06%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.22uF, 250V DC, 5mm(W) x 10.5mm(H) x 18mm(L)
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.22uF 250V PET 10%( 18 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Ammo
PanasonicECQE2224KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2224KB
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (10.3 X 5.4 X 10.1mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (17.5 X 5 X 11mm) Radial 15mm Loose in Box
描述
Film Capacitor, Polyester, 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
MKT1822 Series 250 V 0.22 uF ±10% LS=15mm Radial Metallized Polyester Film Cap
Cap 0.22uF 250VDC/160VAC PLYE 10% 18 X 5.5 X 10.5mm RDL 15mm Bulk
CAPACITOR POLY FILM 0.22UF, 250V, RADIAL; Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.22µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:250V; Capacitor Mounting:Through Hole