ROHM MCR01MZPF6202
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0402 Case 62K Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR01MZPF6202 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
62 kΩ
62 kΩ
62 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0762KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 62kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-0762KL
Res Thick Film 0402 62K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 62K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F62K
Res Thick Film 0402 62K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 62k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
Res Thick Film 0402 62K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 62kOhm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 62000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES RESIN BASED 0402 62K OHM 1/16W 1% SMD