KOA Speer RK73H1ETTP6202F
Res Thick Film 0402 62K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Upverter
Newark
TME
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.67%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0762KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 62kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-0762KL
Res Thick Film 0402 62K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0402F62K
Res Thick Film 0402 62K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-0756KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F68K
Res Thick Film 0402 68K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res General Purpose Thick Film 0402 62k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 62000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 0.1watts 62Kohms 1%
0402 (1005Metric) 0402 RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 62kOhms ±100ppm/C
Res, 62K, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP6202F