TE Connectivity CRG0402F62K
Res Thick Film 0402 62K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页1 年前
Datasheet4 页7 年前
Datasheet16 页18 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-80.37%
Introduction Date2009-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0762KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 62kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-0762KL
Res Thick Film 0402 62K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 62K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-0768KL
Res Thick Film 0402 68K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F56K
Res Thick Film 0402 56K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 56K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 62000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 62KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 62K
Special Order: CRG0402 1% 62K Resistance Value: 62K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 62K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F62K | Internal Number: 8-1676480-0 | TE Connectivity | NEOHM