Recom Power R-78E15-0.5
R-75E-05 Series Single Output 15 V 0.5 A Switching Regulator Module - SIP-3
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Future Electronics
TME
Recom Power
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerR-78E12-0.5
R-75E-05 Series Single Output 12 V 0.5 A Switching Regulator Module - SIP-3
Switching Regulator, 0.5A, 450kHz Switching Freq-Max, PSIP3
Recom PowerR-78E5.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 7-28; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 6-28; V. Out: 3.3; mA. Out: 500
Texas InstrumentsLM2574HVMX-15/NOPB
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.5A, 52kHz Switching Freq-Max, PDSO14
描述
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 18-28; V. Out: 15; mA. Out: 500
DC-DC CONVERTER, SIP3 REG, SINGLE OUTPUT, 0.5A, 15V OUT, R-78E SERIES
DC converter, 18-28 VDC, 7.5 W, 1 output, 15 VDC, 95 % efficiency, R-78E15-0.5
Dc-Dc Converter, 15V, 0.5A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:7.5W; Output Current Max:500Ma; Product Range:R-78E Series; Dc/Dc Converter Mounting:Through Hole; Input Voltage Dc Min:18V Rohs Compliant: Yes |Recom Power R-78E15-0.5