Recom Power R-78E5.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 7-28; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Upverter
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Recom Power
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.46%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-06-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
VXO78-500 Series 24 / 12 Vin ±5 Vout Non-Isolated DC Switching Regulator
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 2.5W, Hybrid
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 12W, Hybrid
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 6W, Hybrid
描述
DC-DC CONVERTER, 5V, 0.5A; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 2.5W; Output Voltage Nom.: 5V; Output Current Max: 500mA; DC / DC Converter Output Type: Fixed; DC / DC Converter Mounting: Through Hole; Input Voltage DC
Dc/Dc Converter, 2.5W, 5V, 0.5A, Sip; Tipo De Conversor Dc/Dc:Sip; Convertidor Dc/Dc, Montaje:Agujero Pasante; Núm. De Salidas:1; Potencia De Salida Máx.:2.5W; Corriente De Salida Máx.:500Ma; Tensión De Entrada Dc Mín.:7V |Recom Power R-78E5.0-0.5