Recom Power R-78E3.3-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 6-28; V. Out: 3.3; mA. Out: 500
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Burklin Elektronik
Upverter
Electro Sonic
Recom Power
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.15%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,729
Authorized Distributors
6
Case/Package
SMA
SIP
Number of Pins
3
Number of Outputs
1
Max Output Current
500 mA
500 mA
Switching Frequency
Min Input Voltage
6 V
6 V
Max Input Voltage
28 V
28 V
Min Output Voltage
3.201 V
3.201 V
Max Output Voltage
3.399 V
3.399 V
Efficiency
88 %
88 %
Synchronous Rectifier
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerR-78E5.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 7-28; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
P78-0500 Series 0.5 A 24 V Input 5 V Output Non Isolated DC-DC Converter SIP3
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SMD OF reg; V. In: 5-36; V. Out: 3.3; mA. Out: 500
P78-0500 Series 0.5 A 24 V Input 3.3 V Output Non Isolated DC-DC Converter SIP3
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SMD OF reg; V. In: 9-36; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
Switching Regulator, 0.5A, 450kHz Switching Freq-Max, PSIP3
描述
R-78 Series 2 W Single Output 3.3 V Isolated Through Hole DC/DC Converter
RECOM SWITCHING REGULATOR, 6 - 28V DC INPUT, 3.3V DC OUTPUT, 0.5A
DC-DC CONVERTER, 3.3V, 0.5A; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 1.65W; Output Voltage Nom.: 3.3V; Output Current Max: 500mA; DC / DC Converter Output Type: Fixed; DC / DC Converter Mounting: Through Hole; Input Voltag
Dc/Dc Converter, 1.65W, 3.3V, 0.5A, Sip; Tipo De Conversor Dc/Dc:Sip; Convertidor Dc/Dc, Montaje:Agujero Pasante; Núm. De Salidas:1; Potencia De Salida Máx.:1.65W; Corriente De Salida Máx.:500Ma; Tensión De Entrada Dc Mín.:6V |Recom Power R-78E3.3-0.5