KOA Speer RK73B2BTTD241J
Res Thick Film 1206 240 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Garrett
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.69%
Resistance
240 Ω
240 Ω
240 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 240ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-07240RL
Res Thick Film 1206 240 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 240 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 220 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 249 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 243 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Resistor Thick Film 1206 240 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 240Ohms 0.25W 1/4W
Res, 240R, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD241J
RESISTOR, 1206, 240 OHM, 5%; Resistance:240ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73B