Panasonic ERJ-U02F3011X
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3010ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
3 个月趋势:
-1.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
59,198
Authorized Distributors
6
Resistance
3.01 kΩ
3.01 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-U02F3001X
ERJ Series 0402 3 kOhm 0.1 W ±1 % ±200ppm/°K Anti-Sulfurated Thick Film Resistor
PanasonicERJ-U02F2941X
Res Thick Film 0402 2.94K Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
RES THKFLM ANTI-SULFURATED 0402 3.16K OHM 1% SMD
Res Thick Film 0402 3.3K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 3.01KOHM
RES 3.01K OHM 1% 1/10W 0402 SMD
Anti-Sulfurated Thick Film Chip Resistors, 3010½, 1%, 0.1W