Panasonic ERJ-P08J221V
Res Thick Film 1206 220 Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Panasonic
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ8GEYJ221V
Res Thick Film 1206 220 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 220ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res, 220R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG1206220RJNEA
SMD Chip Resistor, 220 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 220 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
描述
660mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 220Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 1206 220 Ohm 0.66 W ±5 % ±200 ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 220ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206, CHIP
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.667W 2/3W 220Ohm ±200ppm/C
THICK FILM SMNT RESISTOR 1206 CASE 220OHM +/-5% 0.66W +/-200PPM/DEGC
Panasonic ERJP08J221V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 220R, 5%, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 220ohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance Tolerance: ± 5%;