KOA Speer RK73B2BTTD271J
Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.66%
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 270Ohm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206JR-07270RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 270Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 270 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 270ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-07267RL
Res Thick Film 1206 267 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 249 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 270Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res, 270R, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2BTTD271J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 270ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Flat Chip Resistor 1206 270 Ohms 5%
1206 (3216Metric) 1206 RK73B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 270Ohms ±200ppm/C
SMD Resistor 1206 270Ω ±5% 250mW ±200ppm/℃